Dostawa zakupów do domu

Dokonując zakupów z dostawą do domku na wstępie opłaca się wybrać formę transportu.

Kurier lub poczta

Do wyboru przeważnie jest spółka kurierska też poczta. Ze stuprocentową pewnością kurier daje rezultat dużo lepiej biorąc pod uwagę dotrzymywanie terminowości, ubezpieczenie przesyłki w standardzie, i lepsze traktowanie w czasie transportu.

Sprawdzenie przesyłki

Rutynowo mamy także możliwość poprosić o sprawdzenie towaru w obecności dostawcy też w razie uszkodzenia spisać protokół, jaki umożliwi bezproblemowe dostanie odszkodowania za poniesione straty.

Czas dostawy

Poczta Rzeczpospolita Polska daje rezultat w tym dużo słabiej, a cena nie jest zbyt zróżnicowana. Podczas gdy priorytet zwykle dochodzi w trakcie krótszym niżeli 3 dni, to paczka standardowa może pójść choćby 2 tygodnie. W rzeczywistości niemożliwe jest zorientować się czegoś o statusie przesyłki, zatrudniony na infolinii nie powie nam gdzie aktualnie jest paczka.

Powierzając zlecenie kurierowi zawsze mamy opcję sprawdzić położenie przesyłki też w którym czasie dotrze do nas. Standardowe poczty dużo częściej przytrafia się, iż wyrób transportowany ulegnie zniszczeniu, zgubieniu, albo zostanie ukradziony. Koszty ubezpieczenia są dość wysokie, naówczas opłaca się skorzystać w firmy kurierskiej.