Inhalator oraz nebulizator stosowane w leczeniu astmy można kupić w aptece online

Ludzi dotykają różne choroby i schorzenia. Jedne są mniej poważne i mijają same, inne są bardzie uciążliwe i trzeba je zwalczać medykamentami ogólnodostępnymi lub z przepisu lekarza. Najgorsze są choroby przewlekłe, których pozbycie się jest bardzo trudne. Do takich chorób należy astma oskrzelowa i astma wysiłkowa (najczęściej zapadają na nią sportowcy uprawiający dyscypliny zimowe, w trakcie których drogi oddechowe są podrażniane przez bardzo niską temperaturę powietrza).

Astma jest leczona różnymi lekami i środkami. Jedną z nich jest inhalacja, czyli wdychanie oparów wód mineralnych, olejków eterycznych, płynnych postaci leków. W pierwszym przypadku nosem chory wciąga pod ręcznikiem albo w specjalnej masce parę z wrzącego płynu. Taka aplikacja leku jest jednak niewygodna i kłopotliwa. Za każdym razem trzeba przygotowywać roztwór, dlatego stosuje się inhalator (lub nebulizator).

Inhalator i nebulizator rozkurczają drzewo oskrzelowe, co pomaga zwalczyć duszności i udrożnić przewody oddechowe. Chory ponownie może swobodnie oddychać. Poza rozkurczaniem drzewa oskrzelowego inhalator ułatwia odkrztuszanie wydzieliny powstającej przy zapaleniu płuc, oskrzeli, przeziębieniu, nieżycie górnych dróg oddechowych, np. krtani. Ponadto nebulizator i inhalator działają przeciwzapalnie.

W poważniejszych stanach astmy oskrzelowej w inhalatorze zawarty jest antybiotyk. Wszystkie rodzaje inhalatorów oferuje w atrakcyjnych cenach apteka internetowa.